Abonelikli E-Ticaret modelinde abone kimdir?

E-ticaret platformları ile Abonelikli E-ticaret arasında ciddi farklar ve pazarlama stratejilerinde farklılıklar yer alıyor. Bunun yanı sıra; Kutu Abonelik platformlarında alıcılar Abone olarak yer alırken, e-ticaret platformlarında alıcılar müşteri olarak adlandırılıyor.

Abonelikli E-ticaret platformlarındaki her abone müşteri olarakta isimlendirilebilir. Yalnızca aralarındaki en büyük fark, aboneler için belirli zaman döngüleri dahilinde otomatik olarak siparişleri oluşturulur ve ödemeleri tahsil edilir. E-ticaret platformlarında ise kullanıcı tarafından bir ödeme ve sipariş aksiyonu alınması gerekiyor. Bu yüzden Abonelikli E-ticaret platformlarında sadık müşteri kitlesinin yüksek oranda olması nedeniyle daha kârlı bir satış modelidir.

E-Ticaret platformlarında Abonelerin Avantajları
Abonelikli E-ticaret platformlarındaki Aboneler aslında sadık müşteri kitlesini oluşturur. E-Ticaret platformlarındaki pazarlama ve reklam giderleri incelediğinde bir müşteriyi kazanmak müşteriyi elinde tutmaktan 5 kat daha maliyetli. Müşteri kazanımı gerçekleştiğinde ve  kullanıcı Abone olarak nitelendirildiğinde bundan sonraki süreçte Abonenizi memnun ettiğiniz ve ürün/hizmet operasyonunu doğru yönetttiğiniz takdirde, aboneniz sizin için bir ajans görevi görür. Tavsiyeler doğrultusunda size daha fazla Abone kazandıracaktır.


Kendinize ait Abonelik E-ticaret platformunuzu kurmak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Size en kısa sürede ulaşacağız.