Abonelik E-ticaret’te Popüler Kategoriler ve Yatırımlar

Abonelik E-ticaret pazarı son 2 yıl içerisinde hızla büyümeye devam etmektedir. Abonelik E-ticaret modelini kullanan Dollar Shave Club e Birchbox gibi başarılı örnekler, birçok girişimciyi bu alana başlamaya teşvik etti.

Yeni Kutu Abonelik girişimcileri, abonelik e-ticaret ile her türlü ürün satışı ile başarılı işletmelerini kurmaya başlarken, abonelik ile çok çeşitli ürünlerin teslim edilebileceği düşünüldüğünde, abonelik e-ticaret sektörünün boyutunun bir sınırı bulunmamakta.

Abonelik modeli için bazı ürünler diğerlerine oranla daha yüksek satış oranlarına ulaşacak gibi görünse de her durumda abonelik yoluyla mevcut bir ürünü sunmaktansa girişimciler kendi özel olarak tasarladıkları kutu ürünler yaratarak satışa başlamayı hedefliyor.

Dünyada kutu abonelik modelinin en güzel örneklerinden ikisi olan Birchbox ve Dollar Shave Club hala piyasadaki değerini koruyor.

En Popüler Abonelik E-ticaret Kategorileri
Bugün bakıldığında dünya genelinde Abonelik E-ticaret modeli birçok sektörde hizmet veren KutuAbonelik modeli bulunuyor. Bunlardan en popülerlerini kategorize edecek olursak;

  • Moda
  • Güzellik
  • Organik Gıda
  • Ekonomik Ürünler
  • Çocuk ürünleri
  • Petshop

Abonelik E-ticaret ile Yatırım Alan Şirketler
Günümüzde Abonelik E-ticaret modeli yapan çoğu şirket şimdi girişim sermayesi ile yatırım alarak yoluna devam etmektedir. Bunlar arasında en popüler ve katmadeğere sahip olan JustFab 109 Milyon dolar yatırım almış, bilindiği gibi Birchbox 11.9Milyon dolar yatırım ile yoluna devam etmektedir.

 


Kendinize ait Abonelik E-ticaret platformunuzu kurmak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Size en kısa sürede ulaşacağız.