Kutu Abonelik satışlarında Instagram Influencer Marketing etkisi

2012 yılında Facebook tarafından satın alnmasıyla daha popüler hale gelen ve yükselişini hızla sürdürmeye devam eden Instagram son verilere göre 4 ayda 100 milyon kişi artarak aktif 700 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. Kullanıcı artışında kuşkusuz Instagram’ın yeni özelliği Hikayeler’in payı oldukça yüksek.

İşinizi pazarlamak ve marka bilinirliğinizi arttırmak için Instagram mükemmel bir sosyal ağ. Bu yazımızda Instagram’ı ne şekilde kullanabileceğinize dair minik sırlar vereceğiz. Kullanacağımız model tamamen Influencer Marketing.

Influencer Marketing Nedir?
2016 yılı trend pazarlama stratejileri aralarında yer alan ve 2017 yılı geneliyle popülaritesini arttıran Influencer Marketing,  tüm kitleyi hedeflemek yerine, hedef kitlenizi etkisi altına alabilecek yüksek takipçi sayısına sahip hesaplara odaklanarak pazarlama stratejisi geliştirmenizi sağlar. Hedef kitleniz sitenizde yer verdiğiniz müşteri yorumlarına önem vermezken, ürünü kullanmış, deneyimlemiş ve yüksek takipçi kitlesine sahip kullanıcıların deneyimlerine daha fazla önem veriyor.

Hedef kitleniz için Instagramdaki önderlerini bulun!
Instagramda sizi önerebilecek, deneyimlerini paylaşabilecek hedef kitlenizin takip ettiğini hesapları gözden geçirin. Burada önemli nokta, takipçi sayısının yüksek olması değil, hedef kitlenize uygun bir takipçi kitlesine sahip olmasıdır. Kalem satmak isterken, moda kitlesi ile çalışmanınızın hiçbir anlamı yok. Bunun için ilk adım olarak popülariteye sahip ve abonelik kutunuz ürün gamı ile alakalı instagram fenomenlerini bulun.
Bunun en basit yolu Instagram’ı açın ve sektörünüz/ürününüz ile alakalı #hashtagleri aramaya başlayın. Binlerce takipçiye sahip, modelinize uygun hesapları tespit etmek uzun sürmeyecektir.

Pazarlama stratejinizi oluşturun
Instagramda birçok marka pazarlama stratejisi olarak Influencer marketingi zaten kullanıyor. Ve oldukça popüler hesaplar üzerinden bu pazarlama stratejilerini geliştiriyor.
Markayı/ürünü yansıtabilecek kendinize has bir #hashtag düşünün. Ve seçtiğiniz instagram fenomenlerinden bu #hashtag ile ürününüzü paylaşmalarını isteyin.

Bu strateji ile etki yaratamayacağınızı düşünüyorsanız, ürününüz için video inceleme yapmasını, kısa metinler yayınlamasını ve markanızın içerisinde geçmesini isteyebilirsiniz.

Yada size örnek olması açısından Boxed Water ele alabiliriz. Boxed Water #Retree etiketiyle paylaşılan her Instagram fotoğrafı için takipçilerine 2 ağaç dikme sözü verdi. Ve şuan #ReTree hashtagine sahip Instagram üzerinde 11K fotoğraf bulunuyor.

Kutu Abonelik için Pazarlama stratejiniz oluştu, Instagram fenomenlerini paylaşımlara başladı. Artık etkisini görme zamanı başladı.


Kendinize ait Abonelik E-ticaret platformunuzu kurmak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Size en kısa sürede ulaşacağız.