E-ticarette kargo sürecinin önemi

E-ticaret platformlarındaki ürün gamının artışı ve ürün tedarik sürecinin kısalmasıyla kullanıcılar E-ticaret platformlarının önemi her geçen gün artıyor.

E-ticaret platformlarının aktif müşterilerinin geçtiği sipariş süreci tamamlanana kadar en sancılı süreç kargolama süreci. Kullanıcıların sipariş sonrası ürünlerinin mağaza/marketten kısa süre içerisinde temin ettiği gibi, e-ticaret platformları üzerinden de aynı beklenti içerisinde oluyorlar. Maximum 1 günlük bir kargonun teslim süresi bile bazen müşteriler için sorun oluşturabiliyor. 1 günlük teslimat süresinin de uzaması müşteri için sorun oluşturabiliyor ve sonrasında aynı e-ticaret sitesi üzerinden alışveriş yapmakta çekingen davranıyor. Kargo şirketinin süreci uzatması bu noktada e-ticaret sitesinin satış oranlarını ve müşteri memnuniyet durumunu etkiliyor.

Bu yüzden Kutu Abonelik sürecine başlamadan önce yaptığınız fizibilite içerisinde hangi kargo firması ile ne şekilde teslimat sağlayacağınızında yer alması oldukça önemli. Kargo maliyetlerini düşürmek adına kargo şirketinin seçimininde teslimat ve müşteri memnuniyetini göz ardı etmemelisiniz.


Kendinize ait Abonelik E-ticaret platformunuzu kurmak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Size en kısa sürede ulaşacağız.