Abonelik Kutusu iş modeline nasıl başlanır?

Eğer bu yazıyı okuyorsanız sizde hayalini kurduğunuz ve bu hayalinizi paylaşabileceğiniz bir Abonelik Kutusu platformu kurmak istiyorsunuz.Abonelik kutusu platformunuza nasıl başlayabileceğinizi ve başarıyla kurulumu sonlandırabileceğiniz bu kılavuzu hazırladık.

Abonelik Kutusunu başlatmak!
Son yapılan araştırma verilerine göre Ocak 2016’dan bu yana online Abonelik E-ticaret platformlarına yapılan ziyaretler globalde 23M’a ulaştı.

Önce bir fikir olmalı
Tecrübelerinizden ve internetteki alışveriş alışkanlıklarınızdan, tutkularınızdan yola çıkarak bir Kutu Abonelik fikri oluşturabilirsiniz. Tutkularınız ile yola çıktığınızda işinize harcayacağınız çaba artacaktır. Dilerseniz fikir olması için yurtdışında yer alan popüler kutu abonelik servislerini inceleyebilirsiniz. Abonelik kutularında en popüler yurtdışı platformları

Özel bir Kutu Abonelik sektörü kurgulayın. 
Sektörünüzde satış yapabileceğiniz pazar sonucu bir ürün skalası belirleyin.
Ürününüz için piyasa araştırması ve rakip analizi gerçekleştirin. Elinizdeki verilere göre sabit bir fiyat belirleyin.
Çoğu Kutu Abonelik modeli insanların mağazalara gidememesi, çok yoğun bir yaşamlarının olması sonucu ortaya çıktı, bunu sakın unutmayın

Potansiyel müşterinizi tanıyın
İş fikrimiz oluştu, ürünümüzü belirledik, şimdi kim bizim potansiyel müşterimiz? Bu aşamadaki potansiyel müşteriniz sizin pazarlama stratejinizi belirleyecek.
Abonelik kutusunu oluşturmadan önce müşterinizi anlayın, taleplerini karşılayacak ürün gamı oluşturun. Satın Alma alışkanlıklarını, ilgi odaklarını, satın alma motivasyonlarını inceleyin.

Potansiyel Aboneleriniz

Kutunuzu oluşturun
İlk aboneniz için kutunuzu oluşturun. Müşterilerinizin tam göreceği şekilde. Bu kargo teslim aşamasındaki kutunuz olsun. Siz olsanız ne düşünürdünüz? Açmak için heyecanlanıyor musunuz? Peki açtığınızda ne görmek istersiniz?

Dikkat etmeniz gerekenler
Fiyatlandırma :
Fiyat önemli, müşterinizi koruyun.
Ürün Sayısı : Kaç adet ürün gönderiyorsunuz? Kutunun abonelik sürecine göre değişecek mi? Sabit mi olacak?
Paketleme : Paketiniz, iç ambalajınız ve ilk algı markanız için önemli. Bunun için bir rehber hazırladık.  Abonelik Kutularınızda özel paketleme rehberi
Kutunun Boyutları :
Ağırlık ve boyut kargolama için önemlidir.

Web sitenizi hazırlayın
Aktif bir e-ticaret siteniz var ama abonelikleri yönetebileceğiniz, marketing yönünden etkili bir yazılıma ihtiyaç duyuyorsanız Kutu Abonelik ile iletişim kurun. Size tüm teknik alt yapıyı sağlayacağız.

Fiyatlandırma
Abonelik kutusu için fiyat belirleme aşamasında ürün maliyetlerinizi, nakliye maliyetlerinizi, teknolojik ve reklam için haryacağınız işletme maliyetlerinizi göz önünde bulundurun.

Aboneleriniz için Müşteri Desteği
Bir E-Ticaret platformu için kargo sonrası en önemli departman kuşkusuz destek departmanıdır. Müşterileriniz ile birebir karşı karşıya geldiğiniz tek aşama. Müşteri desteğinde santralinizi Kutu Abonelik sistemine entegre ederek, arama kayıtlarınızı, destek taleplerinizi, satış öncesi bilgilendirme mesajlarınızın kaydını tutabilirsiniz. Ayrıca santral ve KutuAbonelik arasındaki entegrasyon ile Abonelerinizi isimleriyle karşılayabilirsiniz 🙂 Bu güzel bir duygu olmalı.

Aboneleriniz için müşteri desteği

Sitem hazır, ilk siparişimi aldım. Şimdi ne yapacağım?
Heyecanlı olmalısınız. Resmen bir Abonelik kutusu platformuna sahipsiniz. Ve ilk abone kazanımını sağladığınız. Hemen kutuyu hazırlayın, kargolama sürecini başlatın.


Kendinize ait Abonelik E-ticaret platformunuzu kurmak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Size en kısa sürede ulaşacağız.