Abonelik E-ticaret’te paketlemenin ve kişiselleştirilmiş mesajın önemi

Abonelik E-ticaret için paketlemenin önemi ve müşteri üzerindeki etkisi hakkında daha önce bir yazımız olmuştu. Abonelik Kutularınızda özel paketleme rehberi yazımızı okuyabilirsiniz. Bu yazımızda aboneleriniz için kişisel mesajların öneminden bahsedeceğiz.

Abonelik E-ticaret’teki aboneleriniz için özellikle ilk gönderilerinizde kullanıcıyı tatmin ediyor olmanız ve paket içeriğiniz için merak uyandırıyor olmanız önemli.
Sonrasında ise aboneleriniz paket içeriğini gördüğünde bir keyif alıyor olmalı. Bunun için kutu içi tasarımı ve yerleşimi en az ürün kadar önemli. Önemli olan noktalardan bir tanesi ise kullanıcıyı abonelik paketi içeriği ile ne şekilde karşıladığınız.

Abonenizde tebessüm oluşturabilecek kişisel bir mesaj, bir metin aboneniz ile duygusal bağınızı arttıracak ve abone yaşam süresini de arttıracaktır. Böylelikle müşterinizi daha fazla sistem içerisinde tutabilirsiniz.

Abonelik E-ticaret’te paketlemenin ve kişisel mesajlar

Örneğin kullanıcıya sağladığınız iyi dilekler, ürünü iyi günlerde kullanın mesajları abonenizin önemseyeceği küçük detaylar. Ayrıca kullanıcınızı kişisel mesaj ile birlikte sosyal medya üzerinde paylaşmaya teşvik etmekte, abone sayınızdaki artışı sağlayabilir.

Bu yüzden paket içeriğinde göndereceğiniz küçük bir kişisel mesaj herşeyi değiştirebilir.


Kendinize ait Abonelik E-ticaret platformunuzu kurmak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Size en kısa sürede ulaşacağız.