Abonelik E-ticaret’te müşteri kazanmanın yolları

İşinizin büyümesi, müşteri kazanımı ile doğru orantılıdır. Örneklerle bugün Abonelik E-ticaret işine başlayacaklara pazarlama stratejileri ve müşteri kazanım yolları sunuyoruz.

Daha fazla abone kazanımı ile aylık tekrarlayan siparişlerinizin artması ve doğru orantılı olarak gelir getirisinin artmasına, satış hacminizin artmasına sebep olur. Daha fazla abone kazanımı için organik sosyal medya pazarlaması, ücretli sosyal medya pazarlaması, fenomen sosyal medya hesapları ve eposta pazarlamayı kullanabilirsiniz. Aşağıda bu pazarlama stratejileri ile ilgili kısa ipuçlarına yer vereceğiz.

Sosyal Medya Pazarlaması (Organik)
Sosyal medya son zamanlarda günümüzün çoğunu geçirdiğimiz platformlar. Bu yüzden en büyük pazarlama kanallarından birisi sosyal medya hesaplarınızdır. Organik sosyal medya pazarlaması kısaca ücretli yada başka şekilde gider olmadan yapılan pazarlama şeklidir. Eğer başlangıç aşaması olarak gider kalemleri arasına sosyal medyayı eklemek istemiyorsanız, bu şekilde pazarlamaya başlangıç yapabilirsiniz.

Yapılan araştırmalara göre insanların %70’i arkadaşlarının önerilerini dikkate alıyor. Sosyal medya hesaplarınızı oluşturduktan sonra ekibiniz ve yakın çevreniz ile sosyal medya paylaşımları yapmalarını isteyebilirsiniz. Bu aşamada potansiyel müşterileriniz sizi tanımak isteyeceği için müşterilerinizin sizinle etkileşime girmelerini teşvik edin.

Facebook, Twitter, Instagram, Google Plus, Pinterest ve Youtube video kanalınızı oluşturduktan sonra profil ve kapak fotoğraflarınızı güncelleyin. Aile ve yakın çevrenizi sayfanızı beğenmeleri için davet edin.

Facebook hesaplarınıza 1 saatlik ve 5 saatlik aralıklarla yayına girecek şekilde Abonelik E-ticaret modelinizden bahseden gönderiler planlayın.

Bu şekilde kısa süre içerisinde bir kitleye erişebilirsiniz.

Sosyal Medya Pazarlaması (Ücretli)
Sosyal medya sayfalarınızı oluşturduktan sonra çoğu sosyal medya platformunun reklam yönetimi aracılığı ile ücretli reklam uygulamasına başlayabilirsiniz. Örneğin Facebook ve Instagram için Facebook Ads, Twitter için Twitter Ads gibi. Yakın zaman içerisinde Facebook, Instagram ve Twitter’da Sosyal medya pazarlaması ile ilgili bir yazı dizisi yayınlayacağız.

Satış Ortaklığı Programları
Her satış başı bir komisyon oranı ödemesi yaparak performansa dayalı olan satış ortaklığı programlarına katılabilirsiniz. Ortaklık programları ile Abonelik E-ticaret sitenize trafik akışı sağlayabilir ve potansiyel müşterilerinizi reklamcılığın diğer nimetleri olan yeniden hedefleme için kayıt altında tutarak daha sonra reklam hedeflemesi ile tekrar onlara görünebilirsiniz.

Kutu Abonelik sitenize satış ortaklığı programından alacağınız bir takip kodunu ekleyerek satışlarınızın kaçının o programdan geldiğini ve ne kadar komisyon ödeyeceğiniz gibi detayları inceleyebilirsiniz.

Influencer Marketing 
İşinizi pazarlamak ve marka bilinirliğinizi arttırmak için Instagram mükemmel bir sosyal ağ. Bu yazımızda Instagram’ı ne şekilde kullanabileceğinize dair minik sırlar vereceğiz. Kullanacağımız model tamamen Influencer Marketing. Kutu Abonelik satışları için Influencer Marketing etkisi ile ilgili yazı dizimize göz atabilirsiniz.

Mail Bültenleri
Postansiyel müşterileriniz için büyük kaynak olarak görülmese de sitenizde bir mail bülteni ürün/hizmetiniz ile daha sonrası için ilgilenebilecek kullanıcıları yakalayabilmenizi sağlar. Böylelikle ürün/hizmetinizin dikkatini çekmiş olması ile haftalık olarak kısa mail bildirimleri yapabilir ve potansiyel müşteri platformununuza abone olmaya davet edebilirsiniz.

Bahsettiğimiz pazarlama başlıklarıyla ilgili daha detaylı araştırmalar yapmalısınız. Abonelik E-ticaret işiniz için bu pazarlama stratejilerini uygulayan yurtdışı Kutu Abonelik siteleri sizler için en iyi örnek olacaktır. Göz atmanızda fayda var.


Kendinize ait Abonelik E-ticaret platformunuzu kurmak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Size en kısa sürede ulaşacağız.