Abonelik Kutularınızda özel paketleme rehberi

Kutu Abonelik E-Ticaret modeli kullanıcıları ve platform sahiplerine heyecan verici yeni bir akım. Abonelik kutuları için hem platform maliyetlerini yükseltmemek hemde abonenizi mutlu etmek için sizlere bir özel paketleme rehberi hazırladık. Çünkü imaj sizin herşeyiniz.

Özel Ambalaj
#Güzel bir alışveriş platformu, çok iyi bir iş stratejisi, aboneleriniz ve işinizi daima dinamik tutacak etkenler ile desteklenir ise kısa süre içerisinde sadık müşteri kitlesine erişebilirsiniz. #

Düz ve sıkıcı alışveriş kutularına sahipseniz ve yalnızca üzerlerine gerekli bilgileri yazdırarak gönderim sağlıyorsanız, abonenizde bu basit kutulardan etkilenmeyecektir. Özel kutu tasarımları, baskılı özel ambalajlar ile kullanıcılarınıza Abonelik kutusunu açtıkları anda heyecan duymasını sağlayabilirsiniz. Çocukça bir heyecan ile aboneleriniz her dönem bu sürprizler ile karşılaşmak için sizi bekleyecektir.

Sosyal Ambalajlar
Şirket bilgilerinizin yer aldığı yada platformunuzun ismi bulunan bir metin ve potansiyel müşterilerinize erişim için aktif abonelerinizi tetikleyebileceğiniz bir sosyal mesaj #hashtag ile kullanıcıların platformunuz ile etkileşime geçmenizi sağlayabilirsiniz. Böylelikle postansiyel hedef kitlenize daha kolay erişebilir ve reklam maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.
Özel ambalajınız üzerine her ay kutularınızda ekleyeceğiniz bir #hashtag ile abonelerinizin sosyal medya sayfalarında kutularınızı paylaşmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle aboneniz ile aranızda duygusal bir bağda oluşur ve abone yaşam süresi de artar.

Daha küçük ürünler için Posta zarfı
Abonelerinize duygusal bir mektup hissiyatı veren posta zarfları ile abonelerinizi kendinize aşık edebilirsiniz 🙂 Ürün üzerinde yer alan küçük bir sevgi ifadesi aboneniz için mutluluk verir.

Bir çok farklı seçenek mevcut olmakla birlikte tamamen sizin yaratıcılığınıza kalıyor. Kutularınız için çeşitli mesajlar, şekiller, görsel algı mesajları araştırın.

Özel ambalajlar için hangi süreçlerde yatırım yapmalısınız?
Kutu Abonelik modelinin en aktif rapor özelliği de bir sonraki ay kaç adet aboneniz kalacağını ve kaç adet kargolama yapacağınızı görmeniz. Bu durumda abone durumunuzdaki yukarı doğru artış gösteren oklar gördüğünüzde bu süreç için yatırım yapmanız en doğru karar olacaktır. Yada başlangıç aşamasında küçük adetli bir kutu siparişi ile de yeni ve ilk aboneleriniz ile bağ kurabilirsiniz.

Kutu boyutlarının seçimi
Her ay abonelerinize sağlayacağınız ürünlerinizi incelediniz, bu durumda ürünlerinizin boyutundan daha büyük bir kutu seçimi maliyetlerinizi arttıracaktır. Yalnız buradaki önemli nokta; aboneleriniz için yapabileceğiniz sürprizlerde saklı. Sürprizlerin de boyutları katarak bir kutu boyutu seçimi yapabilirsiniz. Çünkü buradaki kutu boyutu kargolama maliyetlerinizi doğruran etkiler. Minimal düzeyde en küçük kutuyu seçmeye özen gösterin.

Abonelik kutusu tasarımı
Ürünlerimizi inceledik, kutu boyutlarımıza karar verdik. Şimdi sırada marka bilinci oluşturmak için kutu tasarımı kalıyor. Ürününüz ile doğrudan bağlantılı mesajlar içeren resimler kullanabilirsiniz.

Tasarım aşamasında aşağıdaki maddelere özen göstermelisiniz;
Tasarım aşamasında mini yazı fontları kullanmayın,
Renk seçimi konusunda hem ürününüzü hemde kutu renginize dikkat edin,
Abonelerinize teşvik edecek eylem çağrılarına dikkat etmelisiniz,
Tasarım konusunda kendinize güvenmiyorsanız bir profesyonel grafikerden yardım alın,
Tasarımı olduğunca basit tutmaya çalışın, kimse abartılı bir kutu istemez. Yalnız müşterileriniz çocuksa parlak renkli, neşeli şeyler kullanabilirsiniz 🙂
Erkeklere hitap eden bir ürün satışı sağlıyorsanız, daha koyu renkler ve erkeksi odaklı tasarıma yönelin,
Baskı sonrası sizin tasarımınız ile gerçek kutular arasında farklar olabileceği için üreticisine danışın.

Ne yaparsanız yapın, aboneleriniz ve marka bilinciniz için yapın. 

İç Ambalaj
Abonelik kutusu ilk algı için önemli olsada, ürünü ne şekilde muhafaza ettiğiniz, abonenize sunumunu nasıl sağladığınız önemlidir. İç ambalajlarınızı olabildiğinde kullanıcı dostu ve ürünlerinizin düzenlemesini sağlamak için tasarlayın. Ürünlerinizi kağıt, kabarcıklar, dolgular ile kargolama aşamasında maruz kalabileceği dış etmenlerden muhafaza edin. Kullanıcınıza kutu açılışında daha güzel bir deneyim sunabilmek için güzel bir sunum hazırlayın.
Abonenize kişisel bir not düşmeyi unutmayın. Güzel bir gün dileği yada sizi tercih ettiği için güzel dilekler olabilir. Platformunuzun büyüme aşamasında tüketiciden feedback alabilmek için abonenizi de bu sürece dahil eden bir not iletin.

Yurtdışıdan başarılı KutuAbonelik paketleme örnekleri

Love with Food

TheNakeddog


Dollar Shave Club

Lootwear


Simple Loose Leaf

Book of the Month


Kendinize ait Abonelik E-ticaret platformunuzu kurmak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Size en kısa sürede ulaşacağız.